درباره من

عکس من
تهران, Iran
با سلام؛ این وبلاگ برای آرشیو نوشته هایم است. به عبارت یک بک آب به حساب می اید.بنا براین خیلی دیر به اینجا سر میزنم در صورت که با نویسنده کار ضروری دارید، لطفا" به این http://hydari44.blogfa.com/ وبلاگ بیاید و یابا این ایمیل تماس بگیرد hydarie@yahoo.comبا تشکر

۱۳۸۹ فروردین ۳۰, دوشنبه

صفحه جدید فیلترینگ در ایران

صفحه جدید فیلترینگ در ایران
تمامی کشورهای دنیا دارای قوانینی هستند که ساکنین آن کشور ها ملزم به رعایت آن قوانین میباشند.
گاهی وقتها، عمل به یک قانون کار سخت ودشوار وخارج از حوصله یک فرد خواهد بود.! اما آن قانون باید توسط تک تک افراد جامعه اجرا شود.
برای روشن شدن موضوع مثالی برای تان میزنم: ممکن است، تهیه یک برگ فتوکپی از اسناد شناسای یک فرد ساعتها وقت اورا بگیرد وشاید هم چند روز کار اورا عقب بیندازد. در چنین مواقعی ناراحتی ودلخوری از وضع چنین قانونی اورا بی حوصله خواهد کرد! اما چاره جز تهیه آن برگ فتو کپی نخواهد داشت.
وضعیت فیلترینگ در ایران هم چنین است زمانیکه شما وارد سایتی میشوید که فیلتر شده است! بدون شک اعصاب تان به هم میریزد از وضع چنین قانونی شاکی میشوید. اما چاره چیست؟!!! باید تحمل کرد چون فیلترینگ در ایران کاملا" یک امر قانونی میباشد.
اینجارا بیخوانید. هر سایت ویا وبلاگی، موضوعات که شامل این مصادیق بشوند نشر کنند، فیلتر خواهند شد.((حال این عمل فیلترینگ بر اساس قانون ویا سلیقه ای اجرا میشود، باید اهل فن به آن پاسخ دهند)).
اما هدف از تحریر این مطلب نحوه ای برخورد با سایت های فیلتر شده بود. تا قبل از سال نو خورشیدی هر سایتی که فیلتر میشد بسیار خشک وحالت قهر وغضب بر آن حکم فرما بود. که وضعیت چماق به دستی در آن کاملا" هویدا بود.
اما در سال جدید وهمزمان با شعار همت مضاعف وکار مضاعف که توسط رهبر انقلاب اعلام شده است، مسئولین فیلترینگ در ایران دست به کار مفید فرهنگی زده است.
اینجارابببنیدکه به نظر من یک ابتکار خوب است. در این صفحه لیستی از سایت های مفید دینی، فرهنگی،مذهبی،علمی به کاربران معرفی شده است.که که کار بران میتوانند طبق سلیقه خود از آنها استفاده مفید ببرند. با این کار مسئولین فیلترینگ در ایران در همین ابتدای سال، به شعار همت مضاعف وکار مضاعف تحقق بخشیده وامر فیلترینگ هم از حالت آمرانه حکومتی تبدیل به یک کار فرهنگی شده است.
نکته: من موافق فیلترینگ نیستم امانتوانستم از کنار این کار مفید بی تفاوت بگذرم.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر