درباره من

عکس من
تهران, Iran
با سلام؛ این وبلاگ برای آرشیو نوشته هایم است. به عبارت یک بک آب به حساب می اید.بنا براین خیلی دیر به اینجا سر میزنم در صورت که با نویسنده کار ضروری دارید، لطفا" به این http://hydari44.blogfa.com/ وبلاگ بیاید و یابا این ایمیل تماس بگیرد hydarie@yahoo.comبا تشکر

۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۶, پنجشنبه

چرا جرگه صلح به تعویق افتاد؟!


در روز ۱۲/۲/۱۳۸۹ قرار بود جرگه صلح(پشنهادی جناب کرزی صاحب) در افغانستان برگزارشود. اما به دلایل به تعویق افتاد.
چرا جرگه صلح به تعویق افتاد؟

این سئوال را خیلی ها پرسیدند وپاسخ های دادند. منهم بعد از چند روز تفکر وتتبع وکنجکاوی، سر انجام به این نتیجه رسیدم.

دلیل اصلی به تعویق افتادن برگزاری این جرگه مشغولیات وگرفتاریهای بیش از حد " نخبه" های دولتی بوده.! چون در حال حاضر تمام نخبه های محترم چه خانم ها چه آقایان، مشغول ثبت نام برای ولسی جرگه میباشند. واز آنجایکه از قدیم گفته اند دوتا خربوزه را نمیشود در یک دست گرفت، برای رفع این مشکل واز دست ندادن کرسی ولسی جرگه وحضور در جرگه مهم صلح، این افراد نخبه دست به ابتکار جالبی زدند. پس از مشورت وهمدلی با همدیگر واز آنجایکه جناب کرزی صاحب در طی ۸ سال ریاست جمهوری اش ثابت کرده که خیلی خوب اهل معامله آنهم از نوع پشت پرده است. ماشاالله هزار ما شا الله تا کنون خیلی خیلی هم موفق بوده وهرچی نخبه وانسان به درد بخور در اقوام مختلف اعم از پشتون،هزاره،تاجیک ازبیک وطایفه های کوچکتر مانند سید،بیات، و... دیگران را به خوبی مانند اسفنج خیس جذب معامله پشت پرده خود کرده است. به همین علت این افراد به طور دسته جمعی به حضور جناب کرزی(البته در پشت پرده) شرف یاب شده وخواهش وتمنا وگاهی هم اخم ناراحتی وتهدید که ما نخبه ها پشتد راخالی میکنیم، تو دیگر آبروی جلوی ملت برای ما نخبه ها نگذاشتی، واین اخری هم مارا پیش خارجی ها خراب کردی! هرچی در این چند سال به عنوان نخبه در این سرزمین بی در پیکر ساخته بودیم شما با چند جمله مانند: "بیگانه‌ها"، "غیرت افغانی"، "ملت سربلند" و "ملت باغرور" خراب کردی وما حالا نه آبرو در پیش مردم وملت خود داریم ونه ارزشی در نزد خارجی ها !!! ما جمع کثیری از نخبه ها با کلی مشورت وهمدلی وفکر مضاعف وهمت مضاعف به این نتیجه رسیدیم که تنها راه چاره این است که برگزاری این جرگه فعلا" عقب بیفیتد.! تا هم ما بتوانیم ثپت نام در ولسی جرگه را تمام کنیم ، هم شما فرصتی داشته باشی وبه نزد اوباما بروی! اگر چه اوباما با ما نیست وکمی دلخور است اما ما مطمئین هستیم با نبوغ وتجربه که حضرت عجل در معاملات پشت پرده دارید اوباماراباما همراه میکنید، وما هم قول میدهیم بعد فهش وناسزا وبد بیرای تبلیغاتی که در طول تبلیغات انتخابات ولسی جرگه نثار شما کردیم وبه سلامتی به نمایندگی منصوب شدیم سر فرصت جبران این محبت حضرت عجل را خواهیم کرد.

در این میان شخصی از آخر جمعیت از جابلند شده وچنین عرض ارادت نمود:
جناب مستطاب کرزی صاحب به سلامت باشند، من از کشور همسایه ودوست مهاجر پزیر به حضور شرف یاب شدم. دلیل حضور من هم این است که میخواستم خواهش کنم که برگزاری این جرگه را حتما" به تعویق بیندازید زیرا ما در آن دیار غربت وهجرت که الحمدالله خیلی هم برادران وخواهران مهاجر نخبه وتحصیل کرده فراوان هستند شدیدا" دچار کم بود زمان برای انتخاب نخبه های مد نظر دولت کریمه اسلامی هستیم ومطمئینا" در این زمان کم ما موفق به تفکیک خودی وغیر خودی نمیشویم وترسم این است که خدای نکرده در این میان کدام نخبه واقعی دیگر اندیش که هوای انقلاب مخملی در سر داشته باشد در جمع صمیمانه ما نفوذ کند وآنوقت من که در آن دیار مسئولیت دارم در نزد رفقا رو سیاه بشوم. وسلام علی اهل رفقا.

خوب مراحل بعدش که مربوط به دولت ومشاوران درجنی وکسپ اجازه از نهاد دولتی ۳۰۰۰ نفره شورای علما وریش سفیدان وبزرگان قوم که بر اساس همان تخصص معامله پشت پرده استوار است.